İmkanlarımız

Gerçek Yurt Tesisi

Kız Yurdumuz, tesis niteliği olarak yurt hizmetleri için özel tasarlanmış bir bina olup Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve ruhsatlı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Kız Öğrenci Yurdumuzun tüm detayları misafirlerimizin rahat, huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde ikamet etmeleri için düzenlenmiştir.

Merkezi Konum

Kız Yurdumuz, merkezi bir konumda olup eğitim fakültesi ve yüksek okula 5. Dk yürüme mesafesindedir. Ayrıca ana caddeye çok yakın olan yurdumuzun iki yüz metre ilerisinde otobüs durağı bulunmaktadır. Kız Öğrenci Yurdumuzun hemen yakınından her noktaya kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz özel ve resmi ulaşım araçları geçmektedir.

Servis

Kız Yurdumuzdan tüm bölümlerin bağlı olduğu fakülte ve yüksek okula servis hizmeti bulunmaktadır. Ekstra servis ücreti alınmamaktadır.

Kahvaltı

Kız Öğrenci Yurdumuzda çok zengin kahvaltı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Günün en önemli öğünlerinden biri olan kahvaltı öğrencilerimizin güne zinde olarak başlamaları için son derece önemlidir ve yurdumuz bu konuda hassasiyet göstermektedir.

Akşam Yemeği

Her akşam 4 çeşitli yemek ile öğrencilerimizin sağlığı ve derslerindeki verimliliği için hazırlanmış akşam yemeği hizmetimiz bulunmaktadır ve bunun için ayrıca ücret alınmamaktadır.

Kütüphane & Çalışma Odaları

Kız Öğrenci Yurdumuzda kalan öğrencilerimiz tarafından 7/24 kullanıma açık ders çalışıp araştırma yapabilecekleri kütüphane, çalışma odaları bulunmaktadır.

MEB Özel Öğrenci Barınma Yönetmeliğe Uygun

Her katta mevcut bulunan yangın ve servis merdivenleri yangın ve itfaiye yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmıştır. Kız Öğrenci Yurdumuzun tüm açık-kapalı alanları, tüm ekipmanları ve personel niteliği MEB yurtlar yönetmeliğine uygun bir şekilde hazırlanıp güncellenmektedir.

Güvenlik

Kız Yurdumuz müstakil bahçe içinde ve tam güvenlikli olup, bina giriş çıkışları parmak izli güvenlik sistemi ile denetlenmektedir. Kız Öğrenci Yurdumuzda Alarm, Güvenlik kamerası, takip ve kayıt sistemi ile 24 saat izlenmektedir.

Oda Temizliği

Temizlik görevlileri tarafından hijyen kuralları çerçevesinde her katın olmak üzere genel yurt temizlikleri günlük olarak yapılmaktadır.

Fiber İnternet

Kız Yurdumuzda 7/24 süper hızlı ve sınırsız fiber İnternet bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimizin ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanmalarını sağlamaktayız.

Dinlenme Odaları

Kız Yurdumuzda, öğrencilerimizin günün yorgunluğunu atabilecekleri, televizyon izleyebilecekleri dinlenme odaları mevcuttur.

Sıcak Su

Yurt genelinde 7/24 sıcak su mevcuttur.

Çamaşır Odası & Ütü Odası

Kız Öğrenci Yurdumuzda çamaşır ve kurutma makinelerin bulunduğu çamaşır odası bulunmaktadır.

Mescid

Kız Yurdumuzda kalan öğrencilerimizin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ortak kullanıma ait mescit salonumuz mevcuttur.

Geniş & Ferah Odalar

Tüm odalarımızda ortopedik bazalı yatak, kişi özel elbise dolabı, komidin, çalışma masası bulunmaktadır. Ayrıca her odada ortak kullanıma mahsus buz dolapları bulunmaktadır. Yine ortak kullanım alanında her bir öğrenciye mahsus ayakkabı dolabı bulunmaktadır.

Ön & Arka Bahçe

Kız Yurdumuzda çevre güzelleştirmesi yapılmış, müstakil, huzur bulabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz, arkadaşlarınızla bir şeyler yiyip içebileceğiniz ön ve arka bahçelerimiz bulunmaktadır.

Ortak Alanlar

Kız öğrenci yurdumuzda, ortak alanlarda sosyalleşme ve ortak çalışmalarda yardımlaşma amacıyla öğrencilerimize ortak alanlar sunuyoruz.

Revir

Steril revir ortamımızda, acil durumlarda hızlı müdahale ile emanetlerinizi korumaya çalışıyoruz.

Moral ve Motivasyon Etkinlikleri

Kız yurdundaki öğrencilerimize, özellikle sınav dönemlerinden sonra veya yıl sonu olmak üzere dönemin farklı zamanlarında moral ve motivasyon etkinlikleri düzenlemekteyiz. Mezuniyet kınası, piknik organizasyonu gibi düzenlemeler de tamamen ücretsizdir.