Hakkımızda

Hakkımızda:
Özel Bilgem Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, bir aile şirketi kuruluşudur. Faaliyetini 4 yıldır sürdürüp, akademik ve hizmet kadrosu ile değerli öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet vermektedir. Yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve ruhsatlı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Öğrencilerimiz kendi odalarındaki çalışma imkanlarının yanı sıra, etüt odalarında bir arada ders çalışma, çamaşır odası kullanma, kablolu ve kablosuz internet erişimi gibi olanakları da sahiptirler. Resepsiyon hizmetimiz ile yurda giriş çıkışlar sadece öğrenci kimlik kartları gerçekleşmektedir. Elektronik olarak kayıt altında olan giriş çıkışlar, günlük yapılan yoklama kayıtları ve kapalı devre kameralar ile yurtta kalan öğrencilerimiz, velilerinin gözü arkada kalmayacağı güvenli bir ortamda, üniversite hayatlarına devam etmektedirler. Kız Yurdumuz, tesis niteliği olarak yurt hizmetleri için özel tasarlanmış bir bina olup Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve ruhsatlı bir şekilde faaliyet göstermektedir.
Kız Yurdumuz, merkezi bir konumda olup eğitim fakültesi ve yüksek okula 5. Dk yürüme mesafesindedir. Kız Yurdumuzdan tüm bölümlerin bağlı olduğu fakülte ve yüksek okula servis hizmeti bulunmaktadır. Ekstra servis ücreti alınmamaktadır. Kız Öğrenci Yurdumuzda çok zengin kahvaltı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Her akşam 4 çeşitli yemek ile öğrencilerimizin sağlığı ve derslerindeki verimliliği için hazırlanmış akşam yemeği hizmetimiz bulunmaktadır ve bunun için ayrıca ücret alınmamaktadır. Her katta mevcut bulunan yangın ve servis merdivenleri yangın ve itfaiye yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmıştır. Kız Öğrenci Yurdumuzun tüm açık-kapalı alanları, tüm ekipmanları ve personel niteliği MEB yurtlar yönetmeliğine uygun bir şekilde hazırlanıp güncellenmektedir.
Kız Yurdumuz müstakil bahçe içinde ve tam güvenlikli olup, bina giriş çıkışları parmak izli güvenlik sistemi ile denetlenmektedir. Kız Öğrenci Yurdumuzda Alarm, Güvenlik kamerası, takip ve kayıt sistemi ile 24 saat izlenmektedir. Temizlik görevlileri tarafından hijyen kuralları çerçevesinde her katın olmak üzere genel yurt temizlikleri günlük olarak yapılmaktadır. Kız Yurdumuzda 7/24 süper hızlı ve sınırsız fiber İnternet bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimizin ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanmalarını sağlamaktayız. Kız Öğrenci Yurdumuzda çamaşır ve kurutma makinelerin bulunduğu çamaşır odası bulunmaktadır. Tüm odalarımızda ortopedik bazalı yatak, kişi özel elbise dolabı, komidin, çalışma masası bulunmaktadır. Ayrıca her odada ortak kullanıma mahsus buz dolapları bulunmaktadır. Yine ortak kullanım alanında her bir öğrenciye mahsus ayakkabı dolabı bulunmaktadır. Ezcümle;; bizim için esas olan öğrenci ve velilerin memnuniyeti olup, bu memnuniyet için yaklaşık dört yıldır en iyi ve güvenilir şekilde hizmet vermeye çabalıyoruz.